Jest wiele powodów, dla których powinniśmy mieć pewność czy jesteśmy zarażeni wirusem opryszczki. Jednymi z powodów są nasze życie, zdrowie naszego partnera i wszelkie ewentualne komplikacje po przejściu objawów.

Opryszczka jest spowodowana przez wirusa. W zależności od objawów, opryszczka może być zakwalifikowana jako typ I lub II oraz jako typ opryszczki wargowej i opryszczki narządów płciowych.

Typ I jest dość bolesny bo powoduje swędzące pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym. Często pojawiają się w okolicy warg. Ten typ wirusa może wywołać również opryszczkę narządów płciowych aczkolwiek zdarza się to dość rzadko.

Opryszczkami obu typów można zarazić się w każdym wieku a wirus, który raz dostał się do naszego organizmu pozostaje tam do końca życia. Biorąc pod uwagę to jak szybko opryszczka rozpowszechnia się zarówno w Polsce jak i na świecie, na pewno warto przebadać się n a jej obecność.

Możemy też rozpoznać czy jesteśmy zarażeni Herpes simplex po następujących objawach.

Opryszczka wargowa:

– kłucie i swędzenie w okolicach ust
– pęcherzyki surowicze
– osłabienie organizmu

Opryszczka narządów płciowych:

– pęcherzyki surowicze
– pęcherzyki w okolicy genitaliów
– silny ból w okolicy narządów płciowych
– u kobiet – pęcherzyki na wargach sromowych
– u mężczyzn – pęcherzyki na napletku i żołędziu

Oczywiście najlepiej jest skontaktować się ze specjalistami w tej dziedzinie, żeby mieć absolutną pewność, że objawy, które nas dotyczą są rzeczywiście spowodowane wirusem opryszczki.

Nawroty obu typów opryszczki są bardzo problematyczne i niewygodne. Często też, wiele osób cierpi na powikłania po przejściu opryszczki. Może ona wywołać nawet zapalenie mózgu i śmierć.

Test na opryszczkę, które możemy wykonać to testy krwi i testy na obecność wirusa Herpes simplex. W zależności od wyników, lekarz powinien podjąć kolejne kroki takie jak zlecenie dodatkowych badań lub przejście do leczenia.

Dodatkowo, testy są przeznaczone oddzielnie dla obu płci. Test dla kobiet różnią się tymi od testów dla mężczyzn dlatego należy zwrócić uwagę, które testy używamy, ponieważ daje to większą pewność i skuteczność testu.

W miarę możliwości testy powinno się wykonać jeszcze zanim zauważymy jakiekolwiek objawy. W grę wchodzi tutaj zarówno życie i zdrowie nasze oraz innych.

Reklamy