Czym leczyć objawy?

Leczenie objawów opryszczki narządów rodnych i opryszczki wargowej to ciągle tylko leczenie objawów. Oznacza to tyle, że nie usuwa ono przyczyny powstawania pęcherzyków. Natomiast jeśli już nie mamy wyboru bo opryszczka pojawiła się na skórze to możemy przyspieszyć gojenie się na kilka różnych sposobów. Poniżej znajdziesz te, które sam wypróbowałem wiem, że działają, oraz te, które można znaleźć w internecie.

1. Olejek eteryczny z drzewa herbacianego – zdecydowanie najlepszy sposób jaki znam. Zawarte w olejku środki grzybobójcze, retrowirusowe i antybakteryjne zatrzymują rozwój opryszczki i nie pozwalają bakteriom zakazić zmienionego chorobowo miejsca. Zapobiega to bolesnym nadżerkom. Olejek lekko przypala ale nie pozwala na przeschnięcie i pękanie skóry. Należy uważać podczas stosowania go w okolicy kącików ust ponieważ przypala lekko naskórek i może spowodować tymczasowe bolesne zajady. Mimo wszystko jest najlepszym i najtańszym środkiem na opryszczkę wargową.

2. Czosnek i olejek z czosnku – zawiera allicynę, która jednak ulatnia się po 2-3 miesiącach. Dlatego powinno się stosować świeży czosnek lub skoncentrowany olejek z czosnku. Podobnie jak olejek z drzewa herbacianego zawiera substancje hamujące rozwój wirusa i zapobiegające namnażaniu się bakterii. Należy go zgniatać i przykładać do opryszczki kilka razy dziennie. Olejek ma dodatkową zaletę bo nie pachnie tak intensywnie jak świeży czosnek

3. Pasta do zębów – działa na zasadzie wysuszania i ściągania opryszczki. Nie do końca mogę to polecić ponieważ przesuszona opryszczka często powoduje pękanie skóry i bolesne nadżerki.

4. Spirytus – Tak jak w przypadku pasty a nawet gorzej. Co prawda przypala naskórek i nie pozwala na rozlanie się pęcherzyków ale przesusza skórę, która może pękać i źle się goić. Często taka terapia pozostawia blizny po opryszczce.

5. Cebula – Środek zastępczy do czosnku. Ma słabsze działanie dlatego warto pofatygować się do sklepu po czosnek.

6. Wazelina i pomadki – Niektórzy stosują pomadki na bazie wazeliny i samą wazelinę, żeby natłuścić opryszczkę, która ma się wtedy szybciej goić. Nie używałem i nie mam zdania.

7. Plasterki – świetnie maskują opryszczkę i zapewniają nawilżenie podczas wysiewów. Czasami jednak płyn z opryszczki wylewa się poza granice plasterka niejednokrotnie powodując jej rozsianie.

Jeśli znasz więcej sposobów na opryszczkę narządów płciowych i opryszczkę na wargach napisz o nich w komentarzach poniżej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: